1. článek- Úvodní schůzka aneb začátek nového školního roku

26.09.2014 15:31

První článek - úvodní schůzka EVVO

Dne 24. 9. 2014 se uskutečnila první schůzka EVVO. Nejprve bych vás chtěla seznámit s environmentálním vzděláváním, výchovou a osvětou.

Tento název znamená výchova k odpovědnému zacházení se životním prostředím. V dnešní době se mnoho organizací snaží zachovat ekologické prostředí, ale jen málo lidí k tomu napomáhá. Po celém světě je problém s motivací lidí, a tak se i naše škola již druhým rokem pokusí získat ocenění za ekologii od státu. Bylo by to poprvé v historii, kdyby naše škola v tomto oboru uspěla.

Minulý školní rok 2013/2014 byl náš tým opravdu početný, ale v půlce roku se několik členů odpojilo. Přesto se nám několik projektů povedlo a to např. sběr víček pro Lukáška, akce na Modrozeleném dni Země a vody, kde jsme měli např. žabí stezku, dále sběr elektroodpadu, plastů a papíru apod.

Tento školní rok přichází Ekotým v plné síle a to s 29 členy. Nyní připravujeme hned několik nových projektů a obnovujeme ty staré. Středeční (24. 9.)první zasedání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře, přivítali jsme několik nováčků a to ve všech věkových kategoriích. Představili jsme náplň EVVO, rozdělili si funkce v Ekotýmu, udělali návrhy na nové projekty a naplánovali focení nebo také „První spaní Ekotýmu ve škole“.

AKTUÁLNĚ: V nejbližší době se bude konat sběr elektroodpadu a papíru. K závěru Vás všechny, jak děti, tak dospělé, prosíme o podporu a pomoc. Do našeho týmu po celý rok nabíráme nové členy. Každá ruka je přeci dobrá. Budeme se všichni moc těšit na školní rok 2014/2015!

Autor: Andrea Hančová
Psáno: 24. 9. 2014